ładowanie sztuki
menu zamknij
0

Rysunek piórko/tusz na papierze, Z cyklu "Dziennik budowy statków. Aneks", "W drodze do celu"

  • TematEkspresja, Kompozycja
  • TechnikaRysunek na papierze
  • KoloryBiały | Czarny
  • Wymiary34 × 25 cm
  • DostępnośćDostępne
600,00 

„W drodze do celu” jest pracą na papierze z cyklu ośmiu rysunków piórkiem. To plastyczny aneks, który w zamyśle Artysty był dopełnieniem cyklu obrazów „Dziennik budowy statków”. Zbiór ten powstał jako efekt wspomnień z czasów, kiedy Artysta pracował w Centralnym Biurze Konstrukcji Okrętowych w Szczecinie jako projektant wnętrz okrętowych. Na podstawie wykonanych przez siebie fotografii na terenie Stoczni Szczecińskiej w latach 1960 – 1966 stworzył malarski dziennik budowy statków.

„W drodze do celu” prezentuje jeden z pierwszych etapów budowy statku. Na pierwszym planie widzimy rusztowania, bo praca odbywa się na różnych wysokościach przy elementach kadłuba statku. Konstrukcyjny szkielet statku zwany wręgiem obudowywany jest ogromnymi płytami metalowymi. Z nich powstanie pływająca jednostka, która transportować będzie towary. Za nim jednak tak się stanie oglądający musi zdać sobie sprawę, że konstrukcja statku jest niezwykle skomplikowana i czasochłonna. Wymaga ogromnego wysiłku fizycznego robotników, precyzyjnego tworzenia projektów i użycia odpowiedniej jakości materiałów.

Dzięki oszczędnej grze bieli i czerni wzajemnie się przenikających mamy wrażenie spokoju i pewności. Z niej właśnie powstanie coś dobrego. To wszystko powoduje, że ta praca znakomicie prezentować się będzie w każdym bez wyjątku miejscu – od najbardziej klasycznego wnętrza, po najbardziej nowoczesne. Niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń prywatna, czy też miejsce pracy. Stanowi ciekawą, bo nietypową możliwość aranżacji wnętrza. Uzyskamy efekt przyjemnego zaskoczenia poprzez wprowadzenie go jako tzw. mocnego punktu, a zwłaszcza, gdy zdecydujemy się na stworzenie dyptyku (dwie prace), a jeszcze lepiej tryptyku (trzy prace z tego cyklu). Jednego możemy być pewni, że ten wybór sprawdzi się bardzo dobrze!

Otrzymują Państwo z zakupem pracy Certyfikat Autentyczności, który wystawa Galeria SalonSztuki.net poświadczając legalność zakupu, a spadkobiercy Artysty jej autentyczność. Praca sygnowana jest na odwrocie parafką i pieczątką Artysty. W przyszłości pozwala to zaoszczędzić kosztów związanych z ustaleniem czy dana praca rzeczywiście jest oryginalna i legalnie zakupiona.

Wybrane dzieła artysty

zamknij