ładowanie sztuki
menu zamknij
0

Technika własna, z cyklu "Struktury", Dyptyk IV, 2014

  • TematAbstrakcja, Abstrakcja | Ekspresja, Ekspresja, Fantastyka, Kompozycja, Symbol
  • Rok2014
  • TechnikaRysunek na papierze, Technika własna
  • KoloryBiały, Biały | Czarny, Czarny, Czarny | Szary, Szary
  • Wymiary40 × 60 cm
  • DostępnośćDostępne
500,00 

Przed Państwem cykl „Struktury” Andrzeja Forysia. To wyjątkowy, współczesny zestaw dyptyków składający się z dwóch prac na papierze wykonanych techniką własną (to tajemnica Artysty). Jest wyrazem serdeczności i wielkiej czułości Artysty wobec kreski jako znaku nadającego kształt myśli ludzkiej.

Dyptyk IV jest odmienny od pozostałych prac Artysty.  Jego symbolika przywołuje na myśl esej filozoficzny Ericha Fromma z 1976 roku: „Mieć czy być”. To odwieczne pytanie, które pojawia się nieustannie w naszym życiu zostało zaprezentowane w ciekawy sposób. Artysta zestawił zbiór niekończących się liczb z jednej strony, z drugiej zaś wypełnione literami alfabetu tablice przypominające kamienne, które Mojżesz otrzymał od Boga. Każdego dnia podejmujemy decyzje, które świadczą o tym, jacy jesteśmy. Czy czerpiemy satysfakcję z życia poprzez posiadanie, czy ważniejszym jest bycie człowiekiem empatycznym i pełnym miłości? To trudny wybór. Dyptyk ten jest niezwykle ciekawy i oryginalny. Dzięki oszczędnej grze bieli, czerni i szarości, które wzajemnie się przenikają otrzymujemy mocny i nowoczesny w wyrazie przekaz. Praca Andrzeja Forysia jest rodzajem ‘mememnto’, które warto mieć zawsze na uwadze w swoim sercu i umyśle.

Prace „strukturalne” Andrzeja Forysia znakomicie prezentują się w różnych przestrzeniach. Dzięki temu „Dyptyk IV” znakomicie prezentować się będzie w każdym bez wyjątku miejscu – od najbardziej klasycznych wnętrz (jako tzw. mocny punkt), po najbardziej nowoczesne (jako wzmocnienie i podkreślenie wystroju). Niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń prywatna, czy też miejsce pracy. Stanowi ciekawą, bo nietypową możliwość aranżacji wnętrza.

Cykl ten można przedstawić jako całość lub podzielić na dwie odrębne prace wg własnego uznania. Otrzymują Państwo z zakupem pracy Certyfikat Autentyczności, który wystawa Galeria SalonSztuki.net poświadczając legalność zakupu, a spadkobiercy Artysty jej autentyczność. Każda cześć dyptyku jest opisana własnoręcznie przez Andrzeja Forysia. W przyszłości pozwala to zaoszczędzić kosztów związanych z ustaleniem czy dana praca rzeczywiście jest oryginalna i legalnie zakupiona. Każdą pracę można kupić też oddzielnie w cenie 300,00 zł.

Wybrane dzieła artysty

zamknij