ładowanie sztuki
menu zamknij
0

Serigrafia na tkaninie, 3 Human XII, 2018

  • TematAbstrakcja, Ekspresja, Fantastyka, Kompozycja, Symbol
  • Rok2018
  • TechnikaSerigrafia na tkaninie
  • KoloryBiały, Biały | Czarny, Czarny, Czarny | Szary
  • Wymiary100 × 183 cm
  • DostępnośćDostępne
11200,00 

Przewidujemy zjawiska atmosferyczne, produkujemy żywność, czerpiemy energię ze słońca, wody i wiatru. Wznieśliśmy wspaniałe budowle, odkryliśmy silnik parowy, wzbiliśmy się w przestworza a nawet w kosmos. Odszyfrowaliśmy kod DNA, stworzyliśmy szczepionki, antybiotyki, transplantologię, inżynierię genetyczną, sieć internetową…

Matematyka, fizyka czy chemia to podstawowe filary nauki, na których opiera się nasza cywilizacja. Cykl Human prezentuje z jednej strony podziw dla intelektualnych osiągnięć człowieka, z drugiej zaś stawia fundamentalne pytania natury egzystencjalnej i zaprasza do refleksji: jaką cenę przyjdzie nam zapłacić za postęp techniczny, który zmienia człowieka i oblicze naszej planety?

Human II to grafika wielkoformatowa, którą wykonałam techniką serigrafii na tkaninie z użyciem farby redukcyjnej. Polega ona na chemicznym usuwaniu barwnika pokrywającego włókna tkaniny. Do stworzenia tej pracy użyłam 5 matryc sitodrukowych, które poprzez wielokrotne nakładanie fragmentów szablonów utworzyły obraz.
Praca przedstawia plany architektoniczne, działania i wzory matematyczne a także okręgi nawiązujące do orbit i planet. Światło i przestrzeń – to elementy budujące tę pracę. Grafika Human XII jest dziełem oryginalnym i unikatową grafiką w oprawie autorskiej.

Odbiorca, który decyduje się na zakup pracy Joanny Leszczyńskiej otrzymuje gwarancję jej unikatowości oraz odporności na upływ czasu. Praca jest oprawiona w minimalistyczną czarną ramę i jest gotowa do zawieszenia. Nie jest osłonięta plexi lub szkłem, gdyż nie jest to konieczne. Praca posiada piękną, matową powierzchnię i dzięki temu doskonale prezentuje się w każdym świetle i przestrzeni. Prześledzenie dotychczasowej ścieżki artystycznej i osiągnięć w zakresie grafiki warsztatowej Joanny Leszczyńskiej jest gwarancją jakości artystycznej tej pracy.

Praca rekomendowana jest do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, industrialnych (np. lofty), o skandynawskim designie. Ładnie kontrastuje z materiałami surowymi takimi jak beton, cegła oraz drewnianymi elementami wyposażenia „nadgryzionymi zębem czasu”. Doskonale wygląda zarówno w mieszkaniach prywatnych jak i we wnętrzach biurowych, konferencyjnych czy budynkach użyteczności publicznej podkreślając ich wyjątkowy charakter.

Z zakupem obrazu otrzymują Państwo Certyfikat Autentyczności, który wystawia Galeria SalonSztuki.net poświadczając legalność zakupu, a Artysta jego autentyczność. W przyszłości pozwala to zaoszczędzić kosztów związanych z ustaleniem czy dana praca rzeczywiście jest oryginalna i legalnie zakupiona.

Wybrane dzieła artysty

zamknij