ładowanie sztuki
menu zamknij
0

Serigrafia na tkaninie, Cykl Planeta II, 2016

  • TematEkspresja, Kompozycja, Postać, Symbol
  • Rok2016
  • TechnikaSerigrafia na tkaninie
  • KoloryBiały, Czarny, Czerwony
  • Wymiary100 × 140 cm
  • DostępnośćDostępne
8250,00 

92 miliardy lat świetlnych to teoretyczna średnica wszechświata. Staramy się poznać i zrozumieć tę nieskończoność czasoprzestrzeni. W niej przecież jest zapisana prawda nie tylko o tym, co znajduje się poza Ziemią, ale także wszystko to, czego możemy się dowiedzieć o nas samych. Wiedza ta, może odpowiedzieć na najbardziej egzystencjalne pytania oraz pomóc ludziom przenieść się na zupełnie inny poziom rozumienia i postrzegania świata. Cykl Planety dotyczy kwestii takich jak: miejsce człowieka we wszechświecie, sens nauki oraz granice naszego poznania. To zaproszenie do rozważań o ulotności istnienia człowieka wobec bezmiaru wszechświata, w którym się znajduje.

Grafikę Planeta II wykonałam w technice serigrafii na tkaninie z użyciem farby redukcyjnej w połączeniu z czerwonym pigmentem. Do stworzenia tej pracy użyłam 5 matryc sitodrukowych wielokrotnie odbijanych na płótnie. Grafika zbudowana jest z kilku planów architektonicznych i wizerunku człowieka, które umieściłam w najdoskonalszej figurze jaką jest okrąg. Obraz nawiązuje do ludzkiej fascynacji planetą Mars i planów jej kolonizacji. Grafika Planety II jest dziełem oryginalnym i unikatową grafiką w oprawie autorskiej.

Odbiorca, który decyduje się na zakup pracy Joanny Leszczyńskiej otrzymuje gwarancję jej unikatowości oraz odporności na upływ czasu. Praca jest oprawiona w minimalistyczną czarną ramę i jest gotowa do zawieszenia. Nie jest osłonięta plexi lub szkłem, gdyż nie jest to konieczne. Praca posiada piękną, matową powierzchnię i dzięki temu doskonale prezentuje się w każdym świetle i przestrzeni. Prześledzenie dotychczasowej ścieżki artystycznej i osiągnięć w zakresie grafiki warsztatowej Joanny Leszczyńskiej jest gwarancją jakości artystycznej tej pracy.

Praca rekomendowana jest do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, industrialnych (np. lofty), o skandynawskim designie. Ładnie kontrastuje z materiałami surowymi takimi jak beton, cegła oraz drewnianymi elementami wyposażenia „nadgryzionymi zębem czasu”. Doskonale wygląda zarówno w mieszkaniach prywatnych jak i we wnętrzach biurowych, konferencyjnych czy budynkach użyteczności publicznej podkreślając ich wyjątkowy charakter.

Z zakupem obrazu otrzymują Państwo Certyfikat Autentyczności, który wystawia Galeria SalonSztuki.net poświadczając legalność zakupu, a Artysta jego autentyczność. W przyszłości pozwala to zaoszczędzić kosztów związanych z ustaleniem czy dana praca rzeczywiście jest oryginalna i legalnie zakupiona.

Wybrane dzieła artysty

zamknij