ładowanie sztuki
menu zamknij
0

Serigrafia na papierze Fabriano, Sen Krawca XV, 2021

  • TematEkspresja, Kompozycja, Postać, Symbol
  • Rok2021
  • TechnikaSerigrafia na papierze
  • KoloryBiały, Biały | Czarny, Czarny, Czarny | Szary
  • Wymiary100 × 70 cm
  • DostępnośćDostępne
5900,00 

Każdy człowiek to odrębna jednostka, jedyna w swoim rodzaju indywidualność - a mimo to żyjemy wtłoczeni w świat systemów społecznych zasad, norm, kodeksów (wychowanie, kultura, religia, etc.), które nieustannie definiują jakość i sposób naszego życia. Mają wpływ na nasze poczucie wartości, relacje i kontakty z innymi ludźmi. Każdy w życiu, w jakimś stopniu, odczuł presję oczekiwań. Cykl Sen Krawca jest ich metaforą. Formy krawieckie, które zostały użyte w moich grafikach symbolizują z góry narzucone społeczne role każdemu z nas. Są niczym sztywny garnitur o niewłaściwym fasonie i rozmiarze, który zawsze będzie niewygodny, dopóki nie zostanie wymieniony na ten właściwy.

Sen Krawca XV jest grafiką wykonaną w technice mieszanej. Połączyłam serigrafię z rysunkiem na papierze bawełnianym Fabriano. Do stworzenia pracy użyłam 4 matryc sitodrukowych wielokrotnie odbijanych na podłożu. Formy krawieckie zestawione są tu z uproszczonym wizerunkiem człowieka, symbolicznym przedstawieniem tzw. złotego podziału oraz ciągiem liczb, który nawiązuje do matematyki organizującej nasze codzienne życie. Grafika Sen Krawca XV jest dziełem oryginalnym i unikatową grafiką w oprawie autorskiej.

Odbiorca, który decyduje się na zakup pracy Joanny Leszczyńskiej otrzymuje gwarancję jej unikatowości oraz odporności na upływ czasu. Praca jest oprawiona w minimalistyczną białą ramę i jest osłonięta szkłem. Dzięki temu obraz jest zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami. Doskonale prezentuje się w każdym świetle i przestrzeni. Prześledzenie dotychczasowej ścieżki artystycznej i osiągnięć w zakresie grafiki warsztatowej Joanny Leszczyńskiej jest gwarancją jakości artystycznej tej pracy.

Praca rekomendowana jest do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, industrialnych (np. lofty), o skandynawskim designie. Ładnie kontrastuje z materiałami surowymi takimi jak beton, cegła oraz drewnianymi elementami wyposażenia „nadgryzionymi zębem czasu”. Doskonale wygląda zarówno w mieszkaniach prywatnych jak i we wnętrzach biurowych, konferencyjnych czy budynkach użyteczności publicznej podkreślając ich wyjątkowy charakter.

Z zakupem obrazu otrzymują Państwo Certyfikat Autentyczności, który wystawia Galeria SalonSztuki.net poświadczając legalność zakupu, a Artysta jego autentyczność. W przyszłości pozwala to zaoszczędzić kosztów związanych z ustaleniem czy dana praca rzeczywiście jest oryginalna i legalnie zakupiona.

Wybrane dzieła artysty

zamknij