ładowanie sztuki
menu zamknij
1

"Szczecin. Pomnik Sediny na Gruneschanze” (wg projektu prof. Ludwiga Menzla, 1989 r., a od 1955 r. na placu Tobruckim kotwica okrętu na cokole), 2014

  • TematArchitektura, Pejzaż
  • Rok2014
  • TechnikaTechnika własna
  • KoloryBiały, Biały | Czarny, Czarny, Czarny | Szary
  • Wymiary40 × 30 cm
  • DostępnośćDostępne
500,00 

Przed Państwem niezwykły cykl pokazujący przedwojenny Szczecin. Ten wyjątkowy zestaw 18. prac na papierze został wykonany techniką własną (tajemnica Artysty). Twórca był bardzo mocno związany ze Szczecinem, mimo że pochodził z Krakowa. Mówił w wywiadzie: „Chciałbym przywracać piękno starego Szczecina.” (Kurier Szczeciński, 13.12.2012). I uczynił to wspaniale! Korzystając z unikalnych materiałów archiwalnych z zegarmistrzowską wręcz precyzją przedstawił fragmenty szczecińskiej starówki pierwszej połowy XX w. Wybrał najpiękniejsze miejsca godne przypomnienia. Niektóre obiekty uwiecznione w tych pracach przetrwały do dzisiaj choć oczywiście w zmienionym otoczeniu architektonicznym. To również jest bardzo ciekawe. Można osobiście dokonać porównania: dawniej – dzisiaj. Warto pokazywać i przypominać miejsca, które tak, jak Szczecin ma historię niezwykle ciekawą, o czym nie każdy wie.

Wizerunki przedwojennego Szczecina znakomicie funkcjonują w różnych przestrzeniach. W klasycznych wnętrzach prace dobrze będą podkreślać ich charakter i niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń prywatna, czy też miejsce pracy. W nowoczesnych zaś postrzegane będą jako tzw. mocny punkt, a zwłaszcza, gdy pokusimy się o zestawienie kilku prac razem w formie np. dyptyku lub tryptyku. Ten rodzaj zabiegu stanowi ciekawą, bo nietypową możliwość aranżacji wnętrz. Buduje prestiż oficjalnych przestrzeni typu: gabinety zarządu, kancelarii wszelkiego rodzaju, sal narad itd. Tego typu prace świetnie spełnią funkcję wspaniałego prezentu – klasyczny w wykonaniu i prezentacji krajobraz miasta zawsze jest i będzie gwarancją sukcesu i sprawienia prawdziwej estetycznej przyjemności osobie obdarowanej.

Z zakupem pracy otrzymują Państwo Certyfikat Autentyczności, który wystawia Galeria SalonSztuki.net poświadczając legalność zakupu, a spadkobiercy Artysty jej autentyczność. W przyszłości pozwala to zaoszczędzić kosztów związanych z ustaleniem czy dana praca rzeczywiście jest oryginalna i legalnie zakupiona.

Wybrane dzieła artysty

zamknij