ładowanie sztuki
menu zamknij
0

Rysunek piórko/tusz na papierze, Z cyklu "Dziennik budowy statków. Aneks", "Moc"

  • TematEkspresja, Kompozycja
  • TechnikaRysunek na papierze
  • KoloryBiały | Czarny
  • Wymiary34 × 25 cm
  • DostępnośćDostępne
600,00 

„Moc” jest pracą na papierze ze zbioru ośmiu rysunków piórkiem. To plastyczny aneks, który w zamyśle Artysty był dopełnieniem cyklu obrazów „Dziennik budowy statków”. Zestaw prac powstał jako efekt wspomnień z czasów, kiedy Artysta pracował w Centralnym Biurze Konstrukcji Okrętowych w Szczecinie jako projektant wnętrz okrętowych. Na podstawie wykonanych przez siebie fotografii na terenie Stoczni Szczecińskiej w latach 1960 – 1966 stworzył malarski dziennik budowy statków.

„Moc” przedstawia gęsto i ściśle połączone ze sobą ogniwa metalowego, mocnego łańcucha. Oglądamy w zbliżeniu pojedyncze ogniwa w towarzystwie innych. Tę wizualną intensyfikację detali potęguje sposób wykorzystania tuszu. Czarnymi kropkami farby o różnym stopniu zagęszczenia Artysta wzmacnia i dynamizuje obraz. Oglądając pracę doświadczamy uczucia tytułowej mocy, pewności siebie. Jeżeli zależy nam na budowaniu atmosfery sprawczości, budowania jedności zespołu, grupy, rodziny to obraz ten symbolicznie wzmocni energetycznie przestrzeń, w której się znajdzie.

Praca znakomicie prezentować się będzie w każdym bez wyjątku miejscu – od najbardziej klasycznego wnętrza, po najbardziej nowoczesne. Niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń prywatna, czy też miejsce pracy. Stanowi ciekawą, bo nietypową możliwość aranżacji wnętrza. Uzyskamy efekt przyjemnego zaskoczenia poprzez wprowadzenie go jako tzw. mocnego punktu, a zwłaszcza, gdy zdecydujemy się na stworzenie dyptyku (dwie prace), a jeszcze lepiej tryptyku (trzy prace z tego cyklu). Jednego możemy być pewni, że ten wybór sprawdzi się bardzo dobrze!

Otrzymują Państwo z zakupem pracy Certyfikat Autentyczności, który wystawa Galeria SalonSztuki.net poświadczając legalność zakupu, a spadkobiercy Artysty jej autentyczność. Praca sygnowana jest na odwrocie parafką i pieczątką Artysty. W przyszłości pozwala to zaoszczędzić kosztów związanych z ustaleniem czy dana praca rzeczywiście jest oryginalna i legalnie zakupiona.

Wybrane dzieła artysty

zamknij