Marlena Lenart
- TechnikaMalarstwo akrylowe
- Wymiary150 × 200 cm
- Cena17000,00 zł
Rekomendujemy zakup interesujących, ważnych i wartościowych dzieł polskiej sztuki współczesnej. Prezentujemy prace zarówno najlepiej zapowiadających się młodych artystów.
Kameralna, oparta na osobistych kontaktach, współpraca z artystami umożliwia najlepszą prezentację ich twórczości.
Rekomendujemy zakup interesujących, ważnych i wartościowych dzieł polskiej sztuki współczesnej. Prezentujemy prace zarówno najlepiej zapowiadających się młodych artystów.
Kameralna, oparta na osobistych kontaktach, współpraca z artystami umożliwia najlepszą prezentację ich twórczości.
Dyplom w pracowni malarstwa prof. Leona Macieja 2002. Malarz, grafik, fotograf, pedagog.
Absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie.
Naszą misją jest współtworzenie przyjaznej przestrzeni i warunków wszystkim tym, którzy pragną prawdziwego kontaktu ze sztuką XXI wieku. Wspieramy Twórców i asystujemy, na każdym etapie zakupu, naszym Klientom.
Udzielamy wsparcia Artystom, instytucjom kulturalnym i naukowym. Nasz mecenat oparty jest na propagowaniu działań i idei poprzez przekazywanie informacji o ważnych faktach w twórczości Artystów, ciekawych wydarzeniach kulturalnych i intersujących faktach naukowych.
Celem naszego mecenatu jest zwiększenie zaangażowania i uczestnictwa w kulturze, upowszechnianie wiedzy o znaczeniu i wartości dziedzictwa kulturowego oraz poszerzenie kompetencji kulturalnych i twórczych mieszkańców Polski poprzez dekonstrukcję mitów i stereotypów związanych z szeroko rozumianą sztuką współczesną
W kolejnym odcinku Opo-wieści dr Ewy Gwiazdowskiej poznajemy szczegóły trendów mody realizowanej w praktyce tj. w sytuacjach życia codziennego, w świętach i innych wyjątkowych okolicznościach. W tym względzie obrazy Mosta są świetnym źródłem wizualnej wiedzy. Restrykcyjność kanonów mody wieków ubiegłych odgrywała dużą rolę w życiu społecznym. Na szczęście nas już to nie dotyczy. Szkoda jednak, że wolność wyboru, kreowanie indywidualnego wizerunku nie idzie często w parze z dobrym gustem i wyczuciem miejsca i czasu. To jednak ma znaczenie – szczególnie w przestrzeni publicznej.
To w jaki sposób się ubieramy chroniąc przed zimnem, gorącem, czy trudnymi warunkami wykonując określony rodzaj pracy daje świadectwo czasu, w którym żyjemy. Nie tylko! Ubranie upiększa, zakrywa lub odsłania określone partie ciała. Informuje również o pozycji społecznej, zawodowej, czy naszych poglądach. Jednym słowem – moda jest ważna dla człowieka. XXI wiek to epoka dowolności w sposobie ubierania się mimo pojawiających się trendów i rekomendacji domów mody. Nie zawsze tak było o czym przekonamy się czytając najnowszy odcinek Opo-wiesci dr Ewy Gwiazdowskiej o modzie żurnalowej w twórczości Ludwiga Mosta.
Wiosną 2022 roku z trudem piszę słowa życzenia „WESOŁEGO ALLELUJA!”. Na pierwszy rzut oka wydają się niestosowne. Jak można się radować, kiedy wokół tak wielu ludzi doświadcza tragedii i dzieje się wojna! A jednak! Szczególnie w taki czas, który zmienia nasze życie należy dostrzec to, co najcenniejsze i najpiękniejsze – SAMO ŻYCIE i symboliczny czas […]
Od wiek wieków ubranie było, jest i będzie niezbywalnym elementem życia człowieka. A wszystko zaczęło się prawdopodobnie między 120 tys. a 90 tys. lat p.n.e. w marokańskiej jaskini Contrebandiers na wybrzeżu Maroka, gdzie odkryto narzędzia kościane. Były używane do przygotowania skóry i futer na odzież dla człowieka. Nasz ubiór spełnia wiele funkcji: chroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i różnymi uszkodzeniami ciała, jest informacją o naszej płci, pozycji społecznej i religijnej. Strój to także rodzaj komunikatu niewerbalnego o aktualnej kondycji psychofizycznej czy poglądach społeczno-politycznych. Dzisiaj skóry i futra są już passé, a w zamian fundujemy sobie plastikowe okrycia, które niszczą nasze ciała i planetę …, ale póki co warto przeczytać, pełen ciekawostek, kolejny odcinek Opo-wieści dr Ewy Gwiazdowskiej o trendach w modzie wieku XIX, kiedy to jeszcze wszystko to, co naturalne było czymś oczywistym!
Dzisiaj każda z nas decyduje wedle własnego gustu, nastroju i okazji w jaki sposób się ubierze i jak będzie wyglądać w określonej sytuacji. A jeszcze nie tak dawno ubiór kobiecy, choć nie tylko on, podlegał restrykcyjnym wymogom i zasadom. Był zdefiniowany i opisany. Mało kto wie, że Most stworzył malarski katalog mody Pomorzanek z Pszenicznych pól (okolice dzisiejszych Pyrzyc) epoki biedermeieru. Dzięki jego szkicom, obrazom i notatkom uzyskujemy informacje o tym, jak wyglądały ubiory kobiet w różnych sytuacjach społecznie ważnych. Dziewczyny cieszmy się, bo przynajmniej, w tym względzie, wolności nam już nikt nie zabierze!
Ludwig Most z całą pewnością był artystą profesjonalnym. Cóż to oznaczało wtedy? To była praca, praca i jeszcze raz praca – nieustannie czynione szkice, rysunki, by móc przystąpić do malowania np. panoramy Szczecina. Kolejny raz, dzięki dociekliwości badawczej dr Ewy Gwiazdowskiej, możemy poznać szczegóły i tajniki profesji artysty. Odcinek LXX jest też lekcją nauki języka […]
Wydawało mi się, że znam dobrze język ojczysty. Nic podobnego, a wszystko to za sprawą fascynującego nowego odcinka Opo-wieści dr Ewy Gwiazdowskiej. Tym razem poznajemy i oglądamy Szczecin portowy, wodny. Jak wiele się działo na Odrze za czasów Ludwiga Mosta! Artysta skrupulatnie i z niezwykłą dokładnością dokumentalisty – rysownika szkicował różne typy łodzi, żaglowców i […]
Słowa takie, jak: polować, myśliwy, strzelec, kłusownik, zwierzyna czy trofeum w XXI wieku, w epoce świadomych działań ekologicznych i szacunku dla życia w różnych jego przejawach stają się reliktami przeszłości. I na szczęście. Mało tego – ich podstawowe znaczenie często definiuje również innego rodzaju aktywność człowieka. Polujemy teraz na okazje i wyprzedaże, tropimy ciekawe historie, […]