ładowanie sztuki
menu zamknij
0

Technika własna, z cyklu "Struktury", Dyptyk IX, 2014

  • TematAbstrakcja, Abstrakcja | Ekspresja, Ekspresja, Fantastyka, Kompozycja, Symbol
  • Rok2014
  • TechnikaRysunek na papierze, Technika własna
  • KoloryBiały, Biały | Czarny, Czarny, Czarny | Szary, Szary
  • Wymiary40 × 60 cm
  • DostępnośćDostępne
500,00 

Przed Państwem cykl „Struktury” Andrzeja Forysia. To wyjątkowy, współczesny zestaw dyptyków składający się z dwóch prac na papierze wykonanych techniką własną (to tajemnica Artysty). Jest wyrazem serdeczności i wielkiej czułości Artysty wobec kreski jako znaku nadającego kształt myśli ludzkiej.

Prostota i precyzja abstrakcyjnej kompozycji Dyptyku IX przykuwa uwagę odbiorcy od pierwszej chwili. Dzięki temu zabiegowi powstać może wiele interpretacji choćby taka, jak ta: tematem przewodnim jest motyw marynarski. Artysta wykorzystuje istnienie społecznie funkcjonujących prostych skojarzeń z morzem np.: lina, motyw poziomych pasów czy linii. Pojawia się i drugi symbol – metafora guzika. A jest ich tu pod dostatkiem. Polskim symbolem szczęścia jest m.in. guzik kominiarza. Na widok zakonnicy szukamy guzika, by nie uciekło nam szczęście! Wiadomo – złapanie w odpowiednim czasie i miejscu guzika przynosi szczęście. Dyptyk ten jest nowoczesną i czytelną kompozycją estetyczną, gdyż Artysta z zegarmistrzowską czułością tworzy pełną harmonii, spokoju i przyjemną w odbiorze opowieść o dalekich podróżach i szczęściu

Wyjątkowość cyklu „Struktur” Andrzeja Forysia jest wielowymiarowa: są niezwykle starannie wykonane. Przez swoją nierzeczywistość inspirują oglądającego do snucia własnych opowieści, tym samym pobudzają osobistą kreatywność. Operują ciekawą symboliką, która wciąż jest aktualna.

Prace „strukturalne” Andrzeja Forysia znakomicie prezentują się w różnych przestrzeniach. Dzięki oszczędnej grze bieli, czerni i szarości, które wzajemnie się przenikają odczuwamy spokój i skupienie. To gwarancja, że powstanie coś dobrego. Dzięki temu „Dyptyk IX” znakomicie prezentować się będzie w każdym bez wyjątku miejscu – od najbardziej klasycznych wnętrz (jako tzw. mocny punkt), po najbardziej nowoczesne (jako wzmocnienie i podkreślenie wystroju). Niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń prywatna, czy też miejsce pracy. Stanowi ciekawą, bo nietypową możliwość aranżacji wnętrza.

Cykl ten można przedstawić jako całość lub podzielić na dwie odrębne prace wg własnego uznania. Otrzymują Państwo z zakupem pracy Certyfikat Autentyczności, który wystawa Galeria SalonSztuki.net poświadczając legalność zakupu, a spadkobiercy Artysty jej autentyczność. Każda cześć dyptyku jest opisana własnoręcznie przez Andrzeja Forysia. W przyszłości pozwala to zaoszczędzić kosztów związanych z ustaleniem czy dana praca rzeczywiście jest oryginalna i legalnie zakupiona. Każdą pracę można kupić też oddzielnie w cenie 300,00 zł.

Wybrane dzieła artysty

zamknij