ładowanie sztuki
menu zamknij
0

Obraz akrylowy "Luminance XVI", 2021

  • TematAbstrakcja, Ekspresja, Kompozycja
  • Rok2021
  • TechnikaMalarstwo akrylowe
  • KoloryBiały | Czarny, Czarny, Czarny | Szary
  • Wymiary100 × 140 cm
  • DostępnośćDostępne
6900,00 

Przed Państwem nowy i zarazem niezwykły obraz Marleny Lenart. O jego wyjątkowości niech świadczą słowa samej artystki:

„Poszukując inspiracji do obrazów z cyklu "Luminance" tworzę aranżacje przestrzenne, w których eksperymentuję z formą zgniecionych papierów i folii oraz z oświetleniem, a następnie dokumentuję je fotograficznie. Za każdym razem oczekuję ciekawych efektów optycznych, które będą bodźcem do eksploracji na powierzchni płótna. "Luminance XVI" to kolejne już doświadczenie z kontrastem czarnych materii: matowej i błyszczącej. Obraz ten wyróżnia się jednak spośród innych prac cyklu. Podczas tworzenia aranżacji powierzchnia, na której umieściłam dwie folie była czarną błyszczącą płytą. Chcąc skorzystać z dziennego światła zbliżyłam ją do okna. Refleks na powierzchni uchwycił widok z zewnątrz – ekran zachmurzonego nieba, fragment budynku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz moją rękę z aparatem fotograficznym. Zaintrygował mnie kontrast pomiędzy ostrymi, wyraźnymi formami na pierwszym planie a rozmytym odbiciem rzeczywistości. Ciekawa wydała mi się również kompozycja tych elementów. Poczułam, że z tego nieoczywistego przypadku musi powstać obraz.”

Niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń prywatna, czy też miejsce pracy obrazy Marleny Lenart znakomicie funkcjonują w różnych przestrzeniach. "Luminance XVI" będzie się wspaniale prezentować zarówno w klasycznych wnętrzach jako tzw. mocny punkt, jak i w nowoczesnych, bo wówczas podkreśli ich charakter. Zarówno to, co święte, piękne jak i codzienne, prozaiczne wypełnia życie człowieka. Sztuką jest zadbać o właściwą równowagę między sacrum i profanum, a obrazy Marleny Lenart to właśnie czynią.

Z zakupem pracy otrzymują Państwo Certyfikat Autentyczności, który wystawa Galeria SalonSztuki.net poświadczając legalność zakupu, a Artystka jej autentyczność. W przyszłości pozwala to zaoszczędzić kosztów związanych z ustaleniem czy dana praca rzeczywiście jest oryginalna i legalnie zakupiona.

Wybrane dzieła artysty

zamknij