Zaproszenie dla Artystów

Szanowni Artyści,

pozwólcie Państwo, że się przedstawię. Nazywam się Jolanta Gramczyńska i jestem właścicielką galerii online SalonSztuki.net z siedzibą w Szczecinie. W ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecina ostatniego dnia grudnia 2016 roku otworzyłam blog osobisty, by móc pisać i propagować polską sztukę współczesną www.sztukawszczecinie.pl. W ten sposób połączyłam swoje pasje. Uważam bowiem, że bez słowa nie byłoby sztuki. Z szacunku do niego zdecydowałam się na studia filologiczne, a z wrażliwości na piękno zajęłam się sztuką. Od wielu lat pracuję w szeroko pojętej kulturze i należę do Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie od momentu jego powstania.

Jestem również pijarowcem, szkoleniowcem specjalizującym się w etykiecie biznesu i savoir-vivre’u (studia podyplomowe), a także kuratorem wystaw (kolejne). Byłam urzędnikiem państwowym wysokiej rangi (z-ca dyr. Wydziału Kultury u Wojewody Szczecińskiego). Realizuję projekty związane ze sztuką we współpracy z instytucjami państwowymi. Pracowałam przy organizacji XXIII edycji Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie; byłam pomysłodawczynią i organizatorką Biznes i sztuka, na zaproszenie, którego przyjechał do Szczecina Wojciech Fibak. Projekt został przejęty przez Północną Izbę Gospodarczą i jest kontynuowany. Zorganizowałam we współpracy z Muzeum Kinematografii w Łodzi wystawę twórczości Marty Kunikowskiej-Mikulskiej i wydałam wspólnie z artystką Jej katalog Wojowniczka.

W kwietniu 2016 roku w Galerii 4. Poziom Filharmonii w Szczecinie, kultowym już obiekcie architektonicznym w Polsce zrealizowałam swój kuratorski projekt ogólnopolskiej wystawy zbiorowej 22 artystów z poza Szczecina „Zoom na Szczecin – Punkty Widzenia” (pozytywna recenzja wydarzenia w: Kurier Szczeciński, Malarz patrzy na Szczecin z 5 maja 2016 roku autorstwa Artura D. Liskowackiego). Współpracowałam z wydawnictwami zw. ze sztuką: Artysta i sztuka, Arteon, ponadto m. in. z: TVP Kultura, TVP Szczecin, RFM Classic, www.rynekisztuka.pl. We współpracy z Urzędem Miasta Szczecin wydałam polsko-angielską publikację „Zoom na Szczecin – Punkty Widzenia” (por. http://salonsztuki.net/katalog-wystawy-zoom-na-szczecin-punkty-widzenia.html ).

Jestem autorką artykułów o sztuce i tekstów o artystach umieszczanych na stronie internetowej www.salonsztuki.net, a także www.rynekisztuka.pl oraz www.sztukawszczecinie.pl, L’eclat, Private Banking, Sztuka.pl, Prestiż materiałów informacyjnych dla różnych mediów od TVP 3, przez RFM Classic, Prestiż, Zachodniopomorski Przedsiębiorca,  portal o sztuce: www.rynekisztuka.pl  (ostatni z 5 września 2016 roku http://rynekisztuka.pl/2016/09/05/sztuka-waznego-dnia-powszedniego-rzecz-o-12-artystach-wartych-uwagi/ ).

Przedmiotem moich zainteresowań są przede wszystkim sztuki plastyczne. Lubię dociekać istoty sztuki i jej wpływu na życie człowieka, poznawać różne poglądy i opinie, prezentować nowości i opowiadać o swoich doświadczeniach, i podróżach ze sztuką. Chcę nadal poznawać i zmieniać świat wokół siebie, bo sztuka zmienia mnie. To podróż w nieznane i wiele się pewnie jeszcze wydarzy... . Jestem pasjonatką polskiej sztuki współczesnej i artystów, którzy ją tworzą. 

Serdecznie zapraszam

                                                                     

Łączymy wieloletnie doświadczenie biznesowe w kontaktach z miłośnikami sztuki i wybranymi Artystami poprzez nowoczesną formę prezentacji i sprzedaży dzieł sztuki. 
Do współpracy zapraszamy profesjonalnych polskich Artystów mieszkających na całym świecie, absolwentów uczelni artystycznych, a także studentów kończących takie studia. SalonSztuki.net jest zainteresowany współdziałaniem z Artystami tworzącymi sztukę wizualną, a w szczególności: malarstwo, grafikę, rysunek, fotografię, rzeźbę i inne media (instalacje, street art, video art).
Prezentujemy i sprzedajemy miłośnikom sztuki na całym świecie oryginalne dzieła profesjonalnych polskich Artystów. Wystawiamy prace zarówno najlepiej zapowiadających się młodych artystów, dojrzałych twórców, jak i mistrzów o niekwestionowanym dorobku i autorytecie.

Przestrzeń SalonSztuki.net udostępniana jest wybranym Artystom do:
• tworzenia indywidualnej strony o Artyście i promocji w SalonSztuki.net,
• prezentacji i sprzedaży wybranych dzieł sztuki i wykonania Dzieł na indywidualne zamówienie Klienta, jeżeli zostanie złożone,
• umieszczania informacji na temat ważnych wydarzeń w twórczej pracy Artysty (wystawy, konkursy, działania artystyczne).

W jaki sposób nawiązać współpracę z SalonSztuki.net?
Artystów zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt e-mailowy: art@salonsztuki.net lub telefoniczny: 693 36 90 66. Serdecznie zapraszamy.
 

Serdecznie zapraszamy
Zespół SalonSztuki.net