ładowanie sztuki
menu zamknij
1

Technika własna, z cyklu "Struktury", Dyptyk VI, 2014

  • TematAbstrakcja, Abstrakcja | Ekspresja, Fantastyka, Kompozycja, Symbol
  • Rok2014
  • TechnikaRysunek na papierze, Technika własna
  • KoloryBiały, Biały | Czarny, Czarny, Czarny | Szary, Szary
  • Wymiary40 × 60 cm
  • DostępnośćDostępne
500,00 

Przed Państwem cykl „Struktury” Andrzeja Forysia. To wyjątkowy i współczesny na wskroś zestaw dyptyków składający się z dwóch prac na papierze wykonanych techniką własną (to tajemnica Artysty). Jest wyrazem serdeczności i wielkiej czułości Artysty wobec kreski jako znaku nadającego kształt myśli ludzkiej.

Dyptyku VI jest wyjątkowy, bo w sposób ekscentryczny i nowoczesny prezentuje artystyczną impresję o muzyce. Opowiada o instrumentach i o dźwiękach, które powstają i materializują się fizycznie dzięki wyobraźni Artysty. To niezwykle trudne zadanie, by plastycznie przedstawić, to co niewidzialne - brzmienie. Tak, jak Tomasz Mann w „Czarodziejskiej górze” genialnie oddaje słowem piękno muzyki, tak Andrzej Foryś linią i oszczędną barwą kreśli jej własne postrzeganie. Trąbka, saksofon, klarnet to instrumenty, które najlepszym muzykom stwarzają nieograniczone możliwości interpretacyjne, a w brzmieniu swoim mogą być jednocześnie nowoczesne i klasyczne. Zestawienie biało-czarne dyptyku z jednej strony podkreśla odrębność wątków plastycznych, z drugiej zaś przejrzyście przedstawia obie zależności. Bez instrumentu nie ma muzyki, bez stworzenia utworu muzycznego same dźwięki wydobywane z instrumentu jej nie ustanowią. Dyptyk ten jest niezwykle ciekawy i oryginalny - dwoma różnymi i kontrastującymi sposobami zobrazowania muzycznego tematu zaciekawia i inspiruje.

Prace „strukturalne” Andrzeja Forysia znakomicie prezentują się w różnych przestrzeniach. Dzięki oszczędnej grze bieli, czerni i szarości, które wzajemnie się przenikają odczuwamy spokój i skupienie. To gwarancja, że powstanie coś dobrego. Dzięki temu „Dyptyk VI” znakomicie prezentować się będzie w każdym bez wyjątku miejscu – od najbardziej klasycznych wnętrz (jako tzw. mocny punkt), po najbardziej nowoczesne (jako wzmocnienie i podkreślenie wystroju). Niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń prywatna, czy też miejsce pracy. Stanowi ciekawą, bo nietypową możliwość aranżacji wnętrza.

Cykl ten można przedstawić jako całość lub podzielić na dwie odrębne prace wg własnego uznania. Otrzymują Państwo z zakupem pracy Certyfikat Autentyczności, który wystawa Galeria SalonSztuki.net poświadczając legalność zakupu, a spadkobiercy Artysty jej autentyczność. Każda cześć dyptyku jest opisana własnoręcznie przez Andrzeja Forysia. W przyszłości pozwala to zaoszczędzić kosztów związanych z ustaleniem czy dana praca rzeczywiście jest oryginalna i legalnie zakupiona. Każdą pracę można kupić też oddzielnie w cenie 300,00 zł.

Wybrane dzieła artysty

zamknij