ładowanie sztuki
menu zamknij
1

Serigrafia na tkaninie, Cykl Sen Krawca III, 2019

  • TematAbstrakcja | Ekspresja, Ekspresja, Kompozycja, Portret, Symbol
  • Rok2019
  • TechnikaSerigrafia na tkaninie
  • KoloryBiały, Biały | Czarny, Czarny, Czarny | Szary
  • Wymiary100 × 183 cm
  • DostępnośćDostępne
11200,00 

Każdy człowiek to odrębna jednostka, jedyna w swoim rodzaju indywidualność - a mimo to żyjemy wtłoczeni w świat systemów społecznych zasad, norm, kodeksów (wychowanie, kultura, religia, etc.), które nieustannie definiują jakość i sposób naszego życia. Mają wpływ na nasze poczucie wartości, relacje i kontakty z innymi ludźmi. Każdy w życiu, w jakimś stopniu, odczuł presję oczekiwań. Cykl Sen Krawca jest ich metaforą. Formy krawieckie, które zostały użyte w moich grafikach symbolizują z góry narzucone społeczne role każdemu z nas. Są niczym sztywny garnitur o niewłaściwym fasonie i rozmiarze, który zawsze będzie niewygodny, dopóki nie zostanie wymieniony na ten właściwy.  

Sen Krawca III to grafika wielkoformatowa, którą wykonałam w technice serigrafii na tkaninie. Do stworzenia pracy użyłam 9 matryc sitodrukowych, które poprzez wielokrotne nakładanie fragmentów szablonów utworzyły obraz. Przenikające się linie form krawieckich zestawione są tu między innymi z drobnymi kreskami, uproszczonym wizerunkiem człowieka, manekina krawieckiego i mechanizmu symbolizującego niezwykły układ elementów jakim jest ludzkie ciało. Grafika Sen Krawca III jest dziełem oryginalnym i unikatową grafiką w oprawie autorskiej.

Odbiorca, który decyduje się na zakup pracy Joanny Leszczyńskiej otrzymuje gwarancję jej unikatowości oraz odporności na upływ czasu. Praca jest oprawiona w minimalistyczną czarną ramę i jest gotowa do zawieszenia. Nie jest osłonięta plexi lub szkłem, gdyż nie jest to konieczne. Praca posiada piękną, matową powierzchnię i dzięki temu doskonale prezentuje się w każdym świetle i przestrzeni. Prześledzenie dotychczasowej ścieżki artystycznej i osiągnięć w zakresie grafiki warsztatowej Joanny Leszczyńskiej jest gwarancją jakości artystycznej tej pracy.

Praca rekomendowana jest do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, industrialnych (np. lofty), o skandynawskim designie. Ładnie kontrastuje z materiałami surowymi takimi jak beton, cegła oraz drewnianymi elementami wyposażenia „nadgryzionymi zębem czasu”. Doskonale wygląda zarówno w mieszkaniach prywatnych jak i we wnętrzach biurowych, konferencyjnych czy budynkach użyteczności publicznej podkreślając ich wyjątkowy charakter.

Z zakupem obrazu otrzymują Państwo Certyfikat Autentyczności, który wystawia Galeria SalonSztuki.net poświadczając legalność zakupu, a Artysta jego autentyczność. W przyszłości pozwala to zaoszczędzić kosztów związanych z ustaleniem czy dana praca rzeczywiście jest oryginalna i legalnie zakupiona.

Wybrane dzieła artysty

zamknij