ładowanie sztuki
menu zamknij
1

Rysunek piórko/tusz na papierze, Z cyklu "Dziennik budowy statków. Aneks", "Praca u podstaw"

  • TematEkspresja, Kompozycja
  • TechnikaRysunek na papierze
  • KoloryBiały | Czarny
  • Wymiary25 × 34 cm
  • DostępnośćDostępne
600,00 

„Praca u podstaw” jest pracą na papierze z cyklu ośmiu rysunków piórkiem. To plastyczny aneks, który w zamyśle Artysty był dopełnieniem cyklu obrazów „Dziennik budowy statków”. Zbiór ten powstał jako efekt wspomnień z czasów, kiedy Artysta pracował w Centralnym Biurze Konstrukcji Okrętowych w Szczecinie jako projektant wnętrz okrętowych. Na podstawie wykonanych przez siebie fotografii na terenie Stoczni Szczecińskiej w latach 1960 – 1966 stworzył malarski dziennik budowy statków.

„Praca u podstaw” przedstawia stoczniowca spawającego elementy stalowe statku. Całą przestrzeń pracy wypełnia wielki element kadłuba statku, na którym znajduje się robotnik. Pracuje na wysokości w mało wygodnej pozycji. Ubrany jest w strój ochronny, który ma go chronić. Jego praca polega na łączeniu dużych metalowych płaszczyzn, które mają pokryć metalową konstrukcję statku zwaną wręgiem. Widzimy, że jest zajęty swoją pracą. Chodzi przecież o bezpieczeństwo ludzi pracujących na morzu - marynarzy.

Dzięki oszczędnej grze bieli i czerni wzajemnie się przenikających mamy wrażenie spokoju i pewności. Z niej właśnie powstanie coś dobrego. To wszystko powoduje, że ta praca znakomicie prezentować się będzie w każdym bez wyjątku miejscu – od najbardziej klasycznego wnętrza, po najbardziej nowoczesne. Niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń prywatna, czy też miejsce pracy. Stanowi ciekawą, bo nietypową możliwość aranżacji wnętrza. Uzyskamy efekt przyjemnego zaskoczenia poprzez wprowadzenie go jako tzw. mocnego punktu, a zwłaszcza, gdy zdecydujemy się na stworzenie dyptyku (dwie prace), a jeszcze lepiej tryptyku (trzy prace z tego cyklu). Jednego możemy być pewni, że ten wybór sprawdzi się bardzo dobrze!

Otrzymują Państwo z zakupem pracy Certyfikat Autentyczności, który wystawa Galeria SalonSztuki.net poświadczając legalność zakupu, a spadkobiercy Artysty jej autentyczność. Praca sygnowana jest na odwrocie parafką i pieczątką Artysty. W przyszłości pozwala to zaoszczędzić kosztów związanych z ustaleniem czy dana praca rzeczywiście jest oryginalna i legalnie zakupiona.

Wybrane dzieła artysty

zamknij