ładowanie sztuki
menu zamknij
1

Obraz akryl/olej, Z cyklu "Dziennik budowy statków", Stocznia 3

  • TematArchitektura, Kompozycja, Postać
  • Rok2013
  • TechnikaMalarstwo akrylowe
  • KoloryCzerwony, Pomarańczowy
  • Wymiary60 × 80 cm
  • DostępnośćDostępne
3500,00 

„Stocznia 3” jest jednym z siedmiu obrazów z cyklu „Dziennik budowy statków”, który powstał w latach 2000 – 2016 i był prezentowany na wystawie w Filharmonii im. Karłowicza w Szczecinie podczas benefisu Artysty z okazji 60-lecia pracy twórczej https://filharmonia.szczecin.pl/wystawy/61-Andrzej_Forys

Obrazy są wspomnieniem Artysty o czasach, kiedy pracował w Centralnym Biurze Konstrukcji Okrętowych w Szczecinie jako projektant wnętrz okrętowych. Na podstawie wykonanych przez siebie fotografii na terenie Stoczni Szczecińskiej w latach 1960 – 1966 stworzył malarski dziennik budowy statków. Wszystkie płótna są sygnowane na odwrocie (kartka z informacją: "Z cyklu dziennik budowy statków", akryl-olej, Andrzej Foryś i rok powstania i pieczątką Artysty). W twórczości malarskiej Andrzeja Forysia ważnym aspektem oglądu świata były jego wyjątkowe doświadczenia w pracach projektowych w stoczni szczecińskiej. Niezwykłe połączenie wrażliwości estetycznej z wysokiej klasy umiejętnościami projektowymi dały w efekcie znakomite rysunki, grafiki i obrazy w dorobku twórcy.

Obraz świetnie współgrać będzie przestrzeni publicznej tj. hotelu, w restauracji podkreślając wyjątkowy charakter wnętrza. Pasować będzie do wszelkich miejsc narad i pomieszczeń, w których pracuje się intensywnie nad ważnymi projektami i oczekuje się kreatywności od pracowników. W prywatnych wnętrzach znakomicie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych np. loftach podkreślając ich charakter, jak również w klasycznych pomieszczeniach, gdzie stanowić będzie tzw. mocny punkt.

Dzieło z certyfikatem autentyczności i legalności zakupu. Obraz jest namalowany na płótnie. Rekomendujemy obejrzenie obrazu w ramie (aktywna ikona R poniżej).

Wybrane dzieła artysty

zamknij